25. 6. 2018

Wellness pobyty

Od devene

Výdaje

když chcete ušetřit

Je jasné, že slušný wellness pobyt na týden do dvou tisíc korun nenajdete. Ale věřte mi, že tři dny bohatě postačí. Pokud chcete opravdu ušetřit, dívejte se na pobyty s polopenzí – kdybyste měli chodit každý den do hotelové (nebo i jiné) restaurace či hospody, vyjde Vás to mnohem dráž, než kdybyste si objednali pobyt bez stravy. Ostatně snídaně bývají ve většině podnicích tak bohaté, že na oběd kolikrát ani nepomyslíte.

Ať už Tatry nebo Jeseníky, obojí Vás může vyjít draho, ale když umíte dobře nakládat s penězi, s prázdnou peněženkou se rozhodně nevrátíte.

I na dopravě se dá ušetřit! Cesta autem sice ušetří čas, ale pokud je místo Vašeho pobytu hodně daleko, je možná lepší jet vlakem nebo i autobusem. Auto je samozřejmě větší výhodou, protože vlakové nádraží a autobusová zastávka se nenachází všude. S autem se také můžete projet po okolí – to se vyplatí zvláště v horách, kde panuje nádherná panenská příroda.
odpočinek v sauně.jpg
Správné vybavení wellness

Správný wellness má mít nějaký výběr a né jen jednu saunu – to si pamatujte!

Již zde byla zmíněna sauna, která rozhodně nesmí chybět! Má spoustu zdravotních účinků, např. pozitivní vliv na astma, zlepšuje pleť, uvolňuje dýchací cesty a napomáhá klidnější činnosti srdce. (Tohle ale není zdaleka všechno.)
Do sauny byste však neměli chodit, pokud máte otevřená zranění, záněty, vysoký krevní tlak nebo epilepsii.

Pokud si na saunu nepotrpíte, určitě Vás potěší myšlenka na vířivku. Vířivka má mnoho kladů a tady jsou ty nejlepší: uvolňuje svaly, snižuje stres a zlepšuje celulitidu.

Neměly by chybět ani koupací a ochlazovací kádě avany.

Pokud toto vše Vaše ubytování splňuje, není již potřeba ani bazén, i když se v horkých letních dnech opravdu hodí.

vědro v sauně.jpg

Kde hledat

Nejen pro wellness pobyty, ale i jiné výlety a zážitky se stačí podívat na internet nebo se poptat vašich známých. Mým známým pomohl článek , protože se o těchto pobytech chtěli dozvědět víc. Stačí jen hledat a najít si ten správný zážitek přesně pro Vás!