3. 8. 2018

Domek mnoha tváří

Od devene


Ať už bydlíte u rodičů nebo v podnájmu, jistě toužíte po svém vlastním, i když nenáročném bydlení, ve kterém bude sami svými pány .
dřevěná maringotka.jpg

Mobilní dům má své kořeny v USA, kde byl a stále je využíván jako obydlí, které se dá přemisťovat. V našich podmínkách to tak jednoduché není, a proto tento způsob bydlení, někdy jen sezónního, využívají občané důchodového věku, kteří zimu tráví v bytě ve městě a od jara do léta pak v domku se zahrádkou. Mobilní dům není určen jen k bydlení, ale také se může dobře fungovat jako kancelářské prostory.

Dům o běžné velikosti je vysoký zhruba dva metry, dlouhý kolem devíti metrů a široký metry tři. Obývat jej lze i v zimních měsících, vytápění je řešeno plynovými kamny. Tak jako do domu běžně postaveného, i zde se dá provést připojení ke kanalizaci a jiným rozvodům. Pokud máte v plánu bydlet zde po celý rok, pak by bylo vhodné uvažovat o zateplení stěn. Dům by vám měl sloužit bez problémů půl století.

velká jídelna.jpg

Výhodou tohoto typu domu je jeho nízká energetická náročnost, většinou se jedná o několik dřevěných prvků, které se smontují dohromady. Tak jako pro klasický dům, i zde je nutný pozemek s napojením na sítě. Pak už jen stačí vybrat firmu, která vám dle vašeho přání nabídne několik možných variant, pak už díly jen doveze a smontuje. Konečnou fází pak je připojení na vodu, kanalizaci a elektrickou síť.

Variantu mobilních domů využívá stále více lidí bez ohledu na věkovou skupinu, lidé v důchodovém věku pro chvíle odpočinku, rodiny s dětmi jako levnější variantu vlastního bydlení. Na rozdíl od bydlení ve městě zde nachází klid, věnovat se mohou zahrádkaření.

Co se týká velikosti, i zde se dá uspokojit každý, mobilní domy jsou nabízeny ve velikostech 1+kk až 4+1, ceny se pohybují kolem půl milionu korun českých.