9. 8. 2018

Vše pro spokojený vztah

Od devene

Každý vztah začíná počáteční zamilovanou fází, kdy jsme si jistí, že jsme nalezli toho pravého a nejsme schopni odhalit jedinou chybu či nedostatek milované polovičky. Obvykle však stačí pár měsíců k tomu, aby se projevily první neshody a nedokonalosti. Jedná se o zcela přirozenou věc, přičemž je zapotřebí uvědomit si, že nikdo z nás není ve všech ohledech dokonalý.
procházka u pole.jpg

V takovýchto chvílích je zapotřebí možná nedorozumění a neshody počít aktivně řešit, přičemž právě kvalitní komunikace s partnerem je základem vztahu. Rozhodně se nevyplácí nespokojenost v sobě dusit, či se rozhodnout pro okamžitý rozchod, případně rozvod. V dnešní době se přitom jedná o zcela běžnou praktiku, kdy se dvojice vzdávají svého vztahu a lásky při prvním větším problému namísto toho, aby ses jej pokusili vyřešit.

Pohovořte si tedy o svých pocitech s partnerem či partnerkou, přičemž nezapomínejte ani na názor druhé strany. Zvažte pečlivě jednotlivé úhly pohledu a pokuste se celou věc vyřešit z pozice neutrální osoby, jak jen to bude možné. Rozhodně však nenechejte své emoce zvítězit nad vaším rozumem a klidným přístupem, právě v takovýchto chvílích můžete říci slova, kterých posléze můžete litovat.

Zároveň je důležité být si vědom toho, že hovoříte s osobou, jež vroucně a hluboce milujete a fakt, že se na něčem neshodnete na tom nic nezmění. Spíše naopak, lze říci, že společně překonané překážky a obtíže vztah dokáží posílit, stojí-li skutečně za to a má-li budoucnost. Nebojte se tedy přiznat si, že situace občas není růžová, rozhodně tím nepopíráte ani nezpochybňujete lásku k druhé osobě.
vášnivý polibek.jpg

Když to neklape v posteli

Obvyklé problémy se nevyhýbají ani oblasti milostného života páru, a to obzvláště po delší době soužití. Může se stát, že vy či vaše polovička ztratí zájem o milování, případně si jej již nebudete natolik užívat jako dříve . Na vině může být celá řada faktorů, přičemž i tehdy je komunikace nástrojem úspěchu.

Nebojte se tedy za své vztahy bojovat!