19. 6. 2023

Brýle jako ochrana proti slunci

Od devene


Vhodný produkt

Náš zrak je jedním ze základních smyslů, pomocí kterých vnímáme okolní svět, takže je zapotřebí si ho chránit, aby nám bez potíží ještě hodině dlouho sloužil. Když proto děláme práci, při které do okolí odlétávají různé částice jako jsou špony, tak vždy musíme mít nasazeny ochranné brýle, jinak riskujeme, že nám do očí vletí nějaký nepořádek.

žena s brýlemi

V létě je tu zase potíž se slunečními paprsky. Ty sice našemu tělu prospívají, ale na druhou stranu všeho moc škodí, takže to nemůžeme přehánět. Můžeme z nich mít třeba záběr spojivek, což rozhodně není nic příjemného. K ochraně je proto dobré nosit sluneční brýle, které UV paprsky filtrují a okolí je díky nim o dost tmavší, takže zátěž očí není tak vysoká. Brýle kupujte u ověřených prodejců a vyhněte se produktům za pár korun, protože ty možná nemají certifikát a místo přínosu by mohli napáchat škodu. Za těch pár šetrných korun to tedy v žádném případě nestojí.

Vzhled

Sluneční brýle mají rozhodně velký vliv na to, jak vypadáme, a proto je zapotřebí přizpůsobit jejich výběr tvaru našeho obličeje, aby nám hezky pasovali. Říká se, že pokud ho máma spíše do kulata, tak nám nebudou slušet kulaté brýle, takže volte hranatější modely. Naopak u hranatého obličeje se zase více hodí kulatější tvary.

muž s brýlemi

Je proto dobré pár brýlí vyzkoušet na vlastní kůži, abyste věděli jak Vám, co sluší. Inspirovat se můžete pomocí slunečních brýlí pánských polarizačních. Produkty se totiž prodávají pro obě pohlaví a děti, přičemž každé mají svá specifika. Polarizace se rozhodně hodí, a to třeba když jsme u vody či pro řidiče. Řada paprsků nám totiž nesvítí přímo do očí, ale odrazí se třeba od vody, přičemž polarizace zajistí filtraci i v tomto případě. Stačí vyzkoušet třeba právě u vody brýle s a bez této vlastnosti a na první pohled uvidíte rozdíl. Dokonce odborníci dokážou vyrobit dioptrické brýle, které mají zároveň UV filtr.