20. 4. 2019

Víte, kde dostanete ten nejlepší úvěr?

Od devene

Půjčka se člověku může hodit v mnoha životních situacích. A to všem bez rozdílu. Nemusíte ji nutně používat k tomu, abyste vyrazili na dovolenou, i když ani to nevadí. Můžete s ní uhradit třeba škody na majetku způsobené živelnou katastrofou anebo nepříznivé období bez práce. Zkrátka, existuje tisíc důvodů, proč požádat o výhodnou půjčku.
Ovšem měli byste dobře zvážit nejen to, o jaký druh půjčky budete mít zájem, ale také to, kde si ji sjednáte. Jednotliví poskytovatelé půjček se liší nejen v tom, jaké vám nabízí podmínky půjček, ale také ve své ochotě vyjít vám vstříc v případě různých komplikací, které mohou nastat.

balíčky peněz

Častým problémem mnoha současných žadatelů o peníze je záznam v bankovním anebo v nebankovním registru. Takový záznam může jistě uchránit mnohé věřitele před nepříjemnou zkušeností s notorickými neplatiči, nicméně v mnoha případech se jedná jen o zbytečnou přítěž, která o ničem podstatném nevypovídá, pouze lidem komplikuje život. To platí především u zápisů získaných kvůli opožděným platbám za pojištění, telefon, anebo za energie.

Avšak zatímco poskytovatelé nebankovních úvěrů posuzují každý takový zápis individuálně a se vší pečlivostí, tak naopak klasické bankovní domy zavírají dveře před každým, kdo nějaký takový zápis vlastní. Pokud tedy patříte k lidem, kteří nemají registr čistý, tak do banky raději nemiřte. Naopak požádejte o půjčku v nebankovní společnosti, kde vám v případě menších, ale třeba i větších záznamů vyjdou ochotně vstříc.

bankovky

Pokud by byl váš záznam v registru významný, a vy jste tak získali hypotéku bez registru zatíženou vysokým úrokem, tak si ani tak nemusíte zoufat. I nevýhodnou hypotéku můžete časem chytře refinancovat s pomocí výhodnější bankovní anebo nebankovní hypotéky, a to okamžitě poté, co váš vroubek z registru zmizí. Ať už k tomu dojde za několik měsíců či za několik let.