4. 5. 2019

Country móda

Od devene

Není se čemu divit, že je country móda tak oblíbená. Jsou v ní totiž prvky venkova, příjemný materiál a v neposlední řadě také přírodní barvy. Jestli je vám něco takového blízké, pak se vám určitě bude náš výběr outfitů líbit a to možná že i přesto, že jste této módě ještě nepřišli na chuť.
Tento typ módy je inspirován Divokým západem, tedy zejména kovboji a country hudbou. Základem jsou pánské prvky, mezi kterými najdete převážně košile, vesty nebo klobouky. Tento pánský styl ale sluší i většině žen, pokud jsou zdůrazněny jejich křivky.
kytariska na louce
A co se teprve stane, když se tento styl smíchá s dalšími módními prvky? Momentálně je trendy romantické country, kde rozhodně nechybí ani květinové motivy a to na dlouhých sukních. OUT rozhodně nejsou ani lněné bílé košile nebo halenky.
Jestli je něco, čeho se určitě nesmíte bát, pak je to experimentování. Můžete například vytáhnout z vaší skříně dlouhé letní šaty a doplnit je o vestu s třásněmi či denimovou košilí. Velmi hezky také vypadá i outfit, který je naprosto jednoduchý. Ten můžete navíc pozvednout doplňky v country stylu, jako jsou boty nebo kabelka s výrazným šněrováním.
Nebojte se vsadit na denim. Mezi materiály, které se používají, patří kůže nebo umělá kožešina. Objevuje se ale i vlna. V kůži se nejčastěji nosí boty, klobouky nebo opasky.
Denim je ale materiál, bez kterého by nic z toho nemuselo existovat, protože jsou základem všeho. Nejen tedy džín ale i sukní, šatů nebo vest. K velmi oblíbené kombinaci patří džíny a bílá halenka.
Jestli je něco, co by vám rozhodně nemělo chybět v šatníku, pak je to kostkovaná nebo károvaná košile. V téhle módě rozhodně nejsou v kurzu baleríny nebo neonové barvy. Ba právě naopak. Používají se barvy hnědé, béžové nebo šedé.
kytarista s kloboukem
Velmi typickou obuví jsou kožené boty do špičky, kterým se také přezdívá koně. Mají nižší podpatek a kolem kotníku jsou většinou zdobeny kovovými sponami nebo poutky.
Ani u tohoto stylu by neměly chybět doplňky, jako jsou kovové spony, šněrování, výšivky apod.
Nebojte se do tohoto stylu ponořit i vy.