8. 2. 2020

Proč jsou kavárny tak oblíbené a navštěvované?

Od devene

Tady je pár důvodů.
1. Oprostíte se od domova a problémů, které vás tíží.
Doma na vás kouká koš plný špinavého prádla, neumyté nádobí, další povinnosti a problémy, od kterých si chcete na chvíli odpočinout. V kavárně tu možnost máte. Objednáte si velkou kávu, začtete se do knížky nebo si pokecáte s kamarádkou, kterou jste dlouho neviděli. A hlavně si na chvilku odpočinete.
žena v kavárně
2. Skvělá káva
No vážně, uděláte si tak skvělou kávu i doma? Do krásného obrovského hrníčku? Kávu, kterou cítíte ještě předtím, než do podniku vůbec vejdete? Navíc si můžete vybrat z několika desítek druhů. Máte chuť na sladší kávu, kávu, která vás rozhodně probere nebo se chcete jen nechat unést chutí jemného mléka? V kavárně je možné všechno.
3. Ke kávě dezert
Spousta kaváren také nabízí dezerty ve formě dortů, koláčů nebo zákusků, což je skvělá sladká tečka, která prohloubí chuť vaší oblíbené kávy.
4. Studium
Studovat v kavárnách je poslední dobou docela oblíbený trend. Hodně studentů se nedokáže učit doma, kde je rozptyluje kde co, v knihovnách je věčně narváno, lidé tam jsou hluční, polovinu z nich znáte, a tak si spíš povídáte, než se učíte. Tak proč si nejít popovídat rovnou do kavárny? Navíc, v knihovnách se nesmí ani jíst, ani pít a co je to za učení bez nějakého malého jídla, které během práce můžete zakusovat? Nehledě na to, že káva stimuluje mozek.
káva se zápisníkem
5. Schůzky
Schůzky, vyřizování, pohovory. Důležité věci se přece neřeší líp, než nad šálkem dobré kávy, v útulném a příjemném prostředí.
6. Zábava
Kavárny často pořádají velmi pestrý doprovodný program. Kapela, veřejné čtení, hry, tanec, přednášky o cestování a festivalech. Literární a umělecké kavárny jsou v tomto oboru skvělou volbou.
 
Důvodů je víc než dost, tak se zítra místo rozčilování, pracování a trápení, běžte uvolnit do nějakého podniku v blízkosti vašeho domova.