25. 5. 2019

Nejlevnější tonery

Od devene

Možná byste se divili, ale lidé jsou schopni obětovat své zdraví jen proto, aby zaplatili, co nejmenší cenu jen půjde. Proč tomu tak je? Z toho důvodu, aby měli co nejlevnější toner do své tiskárny, a to ještě navíc od výrobců, které vůbec neznají. Neznají je nejen oni, ale i jejich známí. Tonery od výrobců, o kterých jste nikdy neslyšeli, byste nikdy neměli kupovat a ani používat. Právě ty totiž obsahují velké množství toxických látek, které už jsou dávno zakázány.

žlutý tisk

Jestliže vás na internetu zaujme nějaký toner, zkuste se o něm pobavit s někým, kdo těmto věcem rozumí, abyste předešli nečekaným komplikacím.
Ze strany zákazníka může vše vypadat naprosto skvěle. Vůbec mu nevadí, že originální toner stojí okolo dvou tisíc korun. Je spokojen, že jej sehnat za pět set korun. Že je neznačkový, zákazníkovi nevadí. Ten je rád, že ušetřil. Tady ale může nastat ten problém. V toneru můžete najít velkou spoustu styrenu a látek, které jsou určeny pro zpomalování hoření. S velkou pravděpodobností si něco takového donesete domů. Bohužel se to později může dostat do vzduchu, což vůbec není dobře.

Bohužel se na trhu prodá až 70 % toneru, který není originální. Tento typ toneru je vyroben v Číně. Předpokládá se, že v dnešní době až několik desítek tisíc strojů tento neoriginální toner využívá.
Až třetina lidí je zaměřena na nízkou cenu. Je jim jedno, že kvalita nebude vůbec dobrá. Bohužel se přitom zvyšují í zdravotní rizika. Pro vás to ale může být ponaučení do příště. Až tedy půjdete kupovat nový toner, myslete na to, že je lepší dát přednost kvalitě před cenou.

technika

Bohužel se má ale situace zhoršovat. Čínští výrobci mají totiž problém uchytit se na trhu v USA, a tak se rozhodli nabízet je i u nás v České republice, kde se těší úspěchu, jelikož nákupní ceny z Číny jsou velmi nízké. Mnohdy nemusíte platit ani poštovné.
To je právě to, co zákazníky nejvíce láká. Je ale potřeba myslet do budoucna a v neposlední řadě také na své zdraví.