7. 9. 2020

Móda pro aktivně strávený volný čas

Od devene

Volný čas bychom měli trávit pokud možno aktivně, zejména pokud se po většinu pracovní doby nehneme od pracovního stolu. Pohyb je důležitý nejen pro naše zdraví a dobrou psychickou kondici, ale také formuje naši postavu. Zdravý vzhled je důležitou podmínkou našeho sebevědomí. Do práce nemůžeme chodit v kterémkoliv oblečení, buď nosíme daný stejnokroj, nebo musíme respektovat určité požadavky společenských pravidel i zaměstnavatele. Pro muže to nejčastěji znamená nošení pánského obleku, případně společenských kalhot a košile. Dámská móda je v tomto ohledu přece jen o něco variabilnější, takže v pořádku jsou jak šaty, sukně s halenkou, tak i například dámský kostýmek. Je jasné, že když přijdeme domů, rádi se z této naší pracovní „uniformy“ převlečeme do něčeho volnějšího a pohodlnějšího.
pozice jógy
Jaké oblečení volit pro sportovní aktivity?
Oděvem volného času se zaobírá celá řada specializovaných firem. Ty vyrábějí doslova nepřeberné množství sportovních oděvů. Nejčastěji bývají vyrobené z umělých vláken, neboť ty disponují lepšími funkčními vlastnostmi. Lépe odvádí pot, rychleji schnou, nemačkají se a umožňují tělu volně dýchat. Pokud se věnujete některému ze sálových sportů, které jsou v našich podmínkách asi nejrozšířenější, můžete vybírat z oblečení, které je pro tyto aktivity určené. Nabízí se sálová obuv s bílou podrážkou, dámské polyesterové topy či pánská trička, která odvádějí vlhkost od těla. Dámské sportovní podprsenky skvěle zpevní tělo v oblasti ňader. Dámské modely často kladou důraz i na eleganci, snaží se vyzdvihnout tělesnou krásu žen.
muž s míčem
Oblečení pro venkovní sporty?
V tomto případě kladou výrobci kromě funkčnosti důraz také na bezpečnost. U nás se jedná zejména o cyklistiku, lyžování a běh. Například kvalitní cyklistická bunda by měla mít prodloužená záda, odvětrávání a měla by být opatřena reflexními prvky, které zvýší vaši bezpečnost při jízdě. Kromě kvalitního sportovního oblečení byste měli při provozování jakéhokoliv sportu myslet na pořízení dobré sportovní obuvi a dalších ochranných prvků jako je například helma či bederní pás, abyste případné riziko zranění snížili na minimum.