26. 12. 2022

Dotváříme vzhled vlastní fleecové mikiny

Od devene

Je docela pravděpodobné, že každý z vás ví, co je to flís promotextilie.cz, neboli v odborné terminologii „fleece“. Tato polyesterová počesaná tkanina je natolik svérázná, že ji nelze s ničím zaměnit. Z flísu se nejčastěji vyrábí mikiny a bundy a trh je jimi zásoben v poměrně značném rozsahu. Ne vždy si však dokážeme vybrat výrobek, z něhož bychom byli nadšeni, a tak se smiřujeme s kompromisy a ústupky. Tu a tam nám vadí kapuce, která je příliš těžká a stahuje látku směrem dozadu, někde jsou příliš úzká ramena či rukávy, jinde špatně zapíná zip, někde je mikina či bunda moc krátká nebo naopak dlouhá, někde vadí límeček, jinde jej zas postrádáme, některé mikiny nemají žádné kapsy a jiné jich mají zas zbytečně mnoho a konečně nám vadí i naprosto nejapná barva.

fleecové mikiny na ramínkách

S barvami flísové tkaniny je mnohdy taková potíž, že se raději rozhodneme zakoupit materiál v metráži a ušít si mikinu sami podle svého uvážení, vlastního střihu a zejména přesných rozměrů. Jaké výhody má toto řešení?

Šijeme na míru – přizpůsobovat se různým velikostem a střihům, anebo volit raději perfektně střižený výrobek podle skutečných tělesných rozměrů? Šití na míru ocení zejména lidé mimo běžný konfekční rozsah, jako např. ti s nadváhou a obezitou, nebo naopak s podváhou.

Délka rukávů – některé mikiny mívají rukávy tak dlouhé, že by padly spíše gorilám, než člověku. A jiné je mohou mít naopak kratší, což je rovněž nevyhovující. Vy si však rukávy „spíchnete“ přesně podle vašich představ.

dívka v mikině

Více barev – fleecové bundy či mikiny nemusí být pouze jednobarevné, může jít o pestrou kombinaci různých barev, a ty mohou výrazně předčít i běžné výrobky, shledávané na trhu. Více barev můžete uplatnit např. ve formě pruhů, lemů, odděleného ramenního pruhu, odlišné barvy zad a předku, odlišné barvy spodního lemu a lemu rukávů a také extravagantních řešení v křiklavých pastelových tónech, pokud si přejete být v tomto oblečení velmi nápadní. Fleecovou mikinu lze také opatřit potiskem a využít tak nabídky obchodů s reklamním textilem, kde převažují výrobky jednobarevné, univerzálního střihu.