9. 4. 2022

Co by vás na stěhování s profesionály mohlo nejvíce zajímat

Od devene

Stěhování v Praze ceník – v první řadě vás bude zajímat rozsah pracovní činnosti stěhovacích firem a tomu odpovídající ceny. Měli byste mít již na počátku jasno, na kolik vás stěhování vyjde, plus mínus nějaká odchylka, a také si musíte v předstihu několika týdnů domluvit přesný termín stěhování.

kartonová krabice

Jak s balicím materiálem – stěhovací firma vám může nabídnout k pronájmu, k odkoupení, anebo zdarma v rámci služeb různý balicí materiál, nejčastěji bublinkovou fólii, tenkou pružnou fólii na spotřebiče a nábytek a papírové krabice. Nemusíte pak nic pracně shánět a zajišťovat, pouze budete potřebovat lepicí pásku, nůžky, provázek a popisovací lihové fixy.

Kompletace nábytku – většina nábytku, vyráběného v současnosti, se sestavuje jako stavebnice. Stěhovací firma by si měla poradit jak s menšími kousky, tak i s velkými sestavami, jako jsou kuchyňské linky. Rozmontování a sestavení nábytku a jeho přizpůsobení novému prostředí patří k nejobtížnějším situacím při stěhování.

pražské ulice

Jak si poradíte s mým kobercem – máte koberec vlněný, v pětimetrové šíři, natažený do vzdálenosti sedmi a půl metru, na který se musí, jak se říká, „v rukavičkách“. Nesmí se přehýbat, lámat, nesmí na něj přijít tekutina, nesmí zmoknout a nesmí se na něj s hrubou silou, smýkat s ním po zemi atp. Stěhovací firma by měla dokázat přemístit i velký a těžký koberec do vyšších pater bez výtahu, aniž by jej poškodila.

Zvládnete i objemnější a těžší kousky – co když máte doma klavír, soustruh, hoblovku, anebo velké akvárium? Pokud ano, oznamte to stěhovací firmě hned na začátku, abyste si ujasnili další postup. A máte-li nějaké pochybnosti o stěhovacím procesu, můžete domluvit se zástupcem firmy schůzku, kde domluvíte podrobnosti a hlavně odpadne stres, protože budete mít k dispozici harmonogram práce a také to, co vše je třeba zajistit i z vaší strany.