1. 5. 2023

Turistické portály

Od devene

Pokud se chystáte na dovolenou na horách, jarní prázdniny, prodloužený víkend, nebo jen na jednodenní výlet, určitě je dobré vědět, kde najdete informace na jednom místě. Sehnat informace o dobrých restauracích nebo komfortním ubytování by mohlo také zabrat spoustu času.
Na internetu najdete portály, které jsou výhradně určeny turistům a návštěvníkům hor. Například Hory-Krkonoše, Jeseníky, Beskydy portál, Moje Orlické hory atd. Samozřejmě se to netýká jen horských oblastí, ale turistických oblastí.
monitor, notebook a tablet
Turista na těchto portálech najde všechny informace, které ho zajímají. Najdete zde informace o restauracích, ubytovacích zařízeních, zajímavých turistických balíčcích, dozvíte se veškeré informace o lyžování a běžkování, o možnostech pro cyklisty, i o tom, jaké přírodní a turistické atrakce se v dané lokalitě nabízejí a jaké jsou zde k mání atrakce pro turisty a případně pro děti, budete mít přehled o zajímavých akcích, které se výhledově konají.
 potok v kaňonu

Kategorie na míru

Všechny tyto informace jsou komplexní a centralizované. Informace jsou členěny zhruba v těchto kategoriích.
 
·         Ubytování
·         Restaurace
·         Lyžování
·         Turistika
·         Zábava
·         Sport
·         Cyklotrasy
·         Akce
·         Tipy na výlet
·         O regionu
·         Služby
·         Aktuality
 
Jednotlivé portály jsou aktualizovány, jsou tam pravidelně vkládány nové články a najdete tam také bohatou fotogalerii. Rozhodně mají potenciál návštěvníka stránek natěšit a vlastně k tomuto účelu také slouží.
 
Než vyrazíte do přírody, určitě byste se měli nejprve seznámit s lokalitou prostřednictvím tematického portálu, který Vám mnoho věcí usnadní.
 
Velké turistické lokality mají obvykle více podobných portálů a určitě stojí za to si je letmo prohlédnout všechny. Některé jsou oficiální zřízené krajem, některé jsou komerční. Každému vyhovuje jiné uživatelské prostředí, a tak si najděte to, co bude vyhovovat Vám.