4. 11. 2021

Netřeba se uskromňovat

Od devene

Kdykoliv my lidé něco potřebujeme, pořídíme si to. Zajdeme někam do obchodu nebo si najdeme podobnou nabídku třeba na internetu, vezmeme si to, zaplatíme a je to vyřízené.

Tedy v ideálním případě je tomu tak. Jenže ony se jak známo vyskytují i výjimky. A těmi jsou lidé, kteří by sice rádi učinili podobně, jenže nemohou, a to z toho banálního důvodu, že jednoduše nemají peníze na zaplacení.

Ano, je smutnou pravdou, že my lidé v mnoha případech nemíváme tolik peněz, kolik bychom jich potřebovali a chtěli mít. Hledíme do prázdné peněženky, nahlížíme do účtu, který je také nejednou vyčerpaný, hledáme po bytě, zda nám někde nezůstaly nějaké peníze ležet, ale kde nic tu nic. A je nad slunce jasné, že když neseženeme peníze, nemůžeme si nic koupit. Ani kdybychom to potřebovali sebevíc.

centy EU

A co když si něco potřebujeme pořídit bez ohledu na to, zda peníze máme nebo ne? Co když si to prostě musíme koupit, protože není vyhnutí?

Pak si na to samozřejmě můžeme už jedině půjčit. Protože nedokážeme-li si peníze vydělat, je půjčka už jen jediným dostupným řešením.

Jenže to nám musí napřed někdo půjčit. A nevěřte, pokud jste to sami doposud nezažili, že je to formalita, že si stačí zajít do banky a člověk hned půjčené peníze má. U půjček se v naprosté většině případů vyžaduje prokázání zájemcovy schopnosti splácet, musí se tu dávat nejrůznější záruky a až pak se snad uspěje.

mince v ruce

A když se neuspěje? Nemusí to pořád ještě vadit. I když člověku nepůjčí v bance, může mu být poskytnuta americká hypotéka. Tu lze totiž získat od nebankovní společnosti za daleko snáze zvládnutelných podmínek. Uspěje tu každý, kdo se za ni dokáže zaručit zástavou nemovitosti a má příjmy stačící ke splácení. A to přece mohou nabídnout i mnozí z těch, kteří mají momentálně finanční starosti. S nimiž mohou právě díky takové nebankovní hypotéce skoncovat.