15. 1. 2022

Na terasu jen ty kvalitní prkna

Když plánujete stavbu terasy k vašemu, jistě krásnému, domu, určitě řešíte otázku jaký materiál použít na její podlahu. Na zvážení se vám nabízí více druhů materiálů a dokonce i u jednotlivých materiálů existuje vícero možností. Můžete využít, dnes moderní, dřevoplastové materiály. Dokonale imitují dřevo a kombinují vlastnosti plastické hmoty a dřeva. Jsou vyráběny z recyklovaných plastů, takže se dá o nich dokonce tvrdit, že jsou ekologické. Na omak jsou příjemné, odolné proti povětrnostním vlivům, odolné dokonce proti ohni. Jenže jsou drahé a to dokonce až násobně dražší oproti některým druhům dřeva.

I terasu je nutné dobře naplánovat

Také můžete použít různé dlažby či kameny, ale přiznejme si. V létě jsou horké, a v zimě je to na nich s chůzí tak trochu o zlom krk. Určitou variantou jsou i podlahy krytými koberci imitujícími trávu, ale to je tak trochu extrém.

Poslední, za to klasická podlaha na terase, je vytvořena ze dřeva. A právě u dřevěných podlah se nám nabízí řada variant. Můžeme použít evropská dřeva, která jsou měkčí, možná o trochu méně odolná, ale zase se s nimi velice dobře pracuje a jejich o něco menší životnost, lze prodloužit jednoduchou, ale pravidelnou údržbou.

Druhou možností je použít na podlahu terasy nějaké exotické dřevo. Toto dřevo dá vaší terase opravdu efektnější vzhled. Exotická dřeva jsou díky své struktuře hustých vláken velice odolná, ale právě tato hustota vláken velice komplikuje opracovávání i montáž. Při ní se neobejdete například bez vrtáků do železa.

Podlaha je grunt

Terasové dřevo Gardina používá a doporučuje z evropských dřevin. Jde především o Sibiřský modřín. Má krásnou kresbu dřeva, kterou lze ještě více zdůraznit vhodnou povrchovou úpravou. Naše prkna jsou tlakově impregnována, což ovšem neznamená, že nemusí být dále udržována. Každoroční napouštění podlahy olejem zajistí jejich dlouhodobou životnost a stále svěží vzhled.

SHARE:
Nákupy 0 Replies to “Na terasu jen ty kvalitní prkna”