1. 4. 2020

Květinové vazby

Od devene

Květinou nikdy, nikdo a nikoho neurazí. A je také pravdou, že důvodem, proč se ocitnou v rukou ženy, může být rovnou několik. Asi nejdůležitější bude, kdo vlastně květinu předává a co tím chce vyjádřit. Děti nosí kytičky, aby udělaly maminkám a babičkám radost. Společenské události se bez květinových vazeb neobejdou. Vyznání lásky a omluva je další z důvodů, kdy se květiny ocitnou ve váze. Jsou spojeny jak s radostí, smutkem, poctou a v podstatě každá jejich podoba svým způsobem udělá radost. Dokonce, i když jejich lístky uvadnou, květy začnou ztrácet svoji podobu a stávají se stále zranitelnějšími na pohmat. Nicméně když se dobře usuší, tak si zachovají svoji důstojnost a mohou nám sušené květiny posloužit jako nádherná dekorace s příběhem.

věneček ze sušených květin

Trochu citu a byt rozkvete

Květiny jsou zvláštní v tom, že skutečně dokáží rozzářit každý temný koutek místnosti nebo stěny. V podstatě kdo má šikovné ruce, tak se může sám pustit do výroby dekorací, které mohou roky přinášet svoji krásu ve váze, košíčku nebo i na jiných místech. Výzdoba se může různě obměňovat, záleží podle ročního období, svátků nebo jiných společenských událostí. Nevadí, že vazba bude sušená, květiny ve správné kombinaci udělají svoje kouzlo a zvláště když se doplní ještě dalšími produkty, které pozvednou jejich krásu. Tady skutečně se fantazii meze nekladou, stejně tak jako kreativní tvorbě.

obchod se sušenými květy

Trvanlivé neznamená věčné

Květiny si můžeme nasušit sami, ale daleko lepší bude, se vydat na místa, kde se prodávají veškeré potřebné pomůcky pro jejich aranžování. Zde se najdou hotové poklady a navíc květy si zachovávají svoji barevnost, jakou měly v době jejich rozkvětu. Zde se dají přirozeně zakoupit i jiné doplňky, které bychom těžko na svých zahrádkách vypěstovali. Společně z toho lze vytvořit originální dekoraci prakticky kamkoliv podle potřeby a tak nabudit příjemnou atmosféru pohody a relaxu. S materiálem se musí pracovat s citem, aby se jednotlivé lístky nepoškodily a vynikla jejich krása. Není problém je i trochu ošetřit lakem, který zpevní celou dekoraci a potom skutečně mohou sloužit dlouhé roky bez větší újmy.