8. 1. 2019

Jak udělat dobrý první dojem?

Od devene

Ano, opravdu je tomu tak. První dojem je důležitější, než si vůbec dokážete představit. Pracovní schůzky podnikatelů a to ať už těch větších nebo menších se ve většině případů týkají hlavně navázání spolupráce. Ta právě může být pro vývoj budoucího podniku rozhodujícím faktorem. Je tedy třeba se pořádně na takovou schůzku připravit. Je hlavně potřeba udělat první dobrý dojem. To, jak na člověka totiž zapůsobíme, se dá mnohdy těžko ovlivnit.
skok kariéristky
Důležité je například kvalitní oblečení. Spočívá hlavně v jeho výběru. Nejen na obchodní jednání ale i na podobné schůzky je třeba se slušně obléct. U mužů by se mělo jednat o sladěný oblek. V některých případech jsou ale spíše vhodnější džíny, košile nebo sako. Vždy záleží na druhu podnikání nebo druhu schůzky. U žen jsou vhodné šaty nebo kostýmek.
Svou důležitost má také dochvilnost. Na schůzku byste vždy měli dorazit o pár minut dříve. Je rozhodně lepší dorazit dříve, než později. Může se stát, že se objeví nenadálá situace, která vás zdrží, a to ať už se bude jednat o bouračku nebo jinou katastrofu. Pokud se ale jedná o velmi důležitou schůzku, bude lepší, pokud vyjedete o dost dříve, abyste měli jistotu, že budete schopni dorazit včas. Kdyby zpoždění hrozilo, měli byste dotyčného upozornit telefonickým hovorem.
Do místnosti vždy vstupujte vzpřímeně a se vztyčenou hlavou. Správné držení těla je velmi důležité a hodně o člověku dokáže prozradit. Kráčejte vždy pomalu a sebevědomě. Snažte se nedívat do země. Dívejte se před sebe. Nikdy se nezapomeňte usmívat a slušně pozdravit. Nikdy se nepřeceňujte a ani nepodceňujte.
boty a kravata
Nezapomínejte ani na sebekontrolu. Souvisí s ní schopnost ovládat se a to například tehdy, pokud se jednání nedaří tak, jak byste si představovali.
Snažte se působit důvěryhodně. Okolí vám musí věřit. Musí věřit tomu, že to, co říkáte, myslíte opravdu vážně.
Vše souvisí s připraveností. Jestli jste na schůzku dostatečně připraveni, neměli byste mít s prezentací daného tématu vůbec žádný problém.