13. 4. 2020

I péče kolem očí má své zásady

Od devene

Jemná kůže kolem očí je velice citlivá a přímo stvořená pro tvorbu jemných i hlubokých vrásek. Mnoho žen žije mylně v domnění, že vrásky kolem oči se jich ještě vlastně netýkají, přitom první jemné vrásky můžeme kolem očí pozorovat již kolem dvacátého pátého věku života. Jen nepatrně znatelných vějířků si skoro nevšimnete, ale s přibývajícím věkem budou stále znatelnější, proto je potřeba se zvláště o citlivé části pleti důkladně starat.

oční okolí

Zatímco kůže na obličeji je tlustá přibližně 2 mm, kolem očí je to pouze 0,5 mm, což opravdu není mnoho. Není se čemu divit, že díky vnějším vlivům a mechanickému opotřebení pleť kolem očí velmi trpí. S přibývajícími roky navíc pleť ztrácí na pružnosti a elasticitě a je tak ještě náchylnější, a to ještě ani nebyla řeč o mimice, nepatřičném mnutí očí nebo nešetrném odlíčení. Viditelné stárnutí kůže kolem očí tak na sebe nedá příliš dlouho čekat. Zatímco kolem dvacátého roku života má žena ty nejlepší roky před sebou, kůže kolem očí je vlastně na svém vrcholu. Je tedy potřeba začít dodržovat zásady, které budete po čas péče o pleť dodržovat.

Šetrné odličování

Vráskám kolem očí nemůžeme úplně zamezit, můžeme ovšem jejich vznik alespoň o pár let oddálit, případně zamezit jejich výraznému prohlubování. A to za to přeci stojí! Právě každodenní odličování má na pleť kolem očí negativní vliv. Je tedy potřeba používat speciální přípravky na odlíčení očí, které jsou uzpůsobené na oční okolí a poskytují mu co největší péči a ochranu. Ideální jsou pak přípravky, které navíc obsahují vitamíny A, E nebo F, případně kolagen a ceramidy. Výtažky z aloe vera zase pomáhají namáhané oční okolí regenerovat, zpomalují procesu tvorby vrásek a mají příznivý vliv na růst řas.

výrazné řasy

Pro zvýraznění pohledu můžete sáhnout po séru pro růst řas, které pomáhá posilovat strukturu řasového vlákna a zamezuje lámání.