10. 1. 2023

Dovolená v tuzemsku

Od devene

Jižní Čechy jsou plné krás, které stojí za to objevit. Neplatí to jen pro turisty, kteří jsou zvyklí trávit svou dovolenou v České republice, ale i pro ty, kteří jsou zvyklí na zahraničí. Právě tady je možné najít místa, která jsou velmi zajímavá a jistě se vyrovnají pamětihodnostem v zahraničí. Pro někoho problémem je ovšem to, že se tato místa musí hledat. Někteří turisti jsou zvyklí vydat se tam, co jim nabídnou místní prospekty, které ale nemohou pobrat úplně všechno, proto je důležité umět se zeptat místních usedlíků, kteří zdejší krajinu mají v malíku, co byste určitě neměli minout.

jižní Čechy

Některá zajímavá místa mají něco do sebe právě tím, že jsou již úplně zapomenuta a například pozůstatky domu či staré továrny jsou již obrostlé mechem a novými stromky, které byly již schopné zatarasit sem cestu. Ačkoli se to nezdá, i právě mezi jednotlivými místy v rámci České republiky se mění kulturní zvyky V místí restauraci si můžete objednat jídlo, které ze svého kousky České republiky neznáte a, které je dílem mnohaleté tradice zdejších lidí. Stejně tak se můžete projet autobusem mezi lokálními menšími vesničkami a poslouchat místní nářečí, které jistě budou nejlépe ovládat starší spoluobčané.

České Budějovice

Stejně tak si můžete domů přivést lokální produkty, něco, čím je Slovácku modrotisk a typický kroj. Oblast Českých Budějovic je turisticky nejvíce navštěvovaná. To znamená, že pokud se rozhodnete svou následující dovolenou trávit právě zde, je lepší se na zdejší ubytování podívat i několik měsíců dopředu. Ubytování České Budějovice centrum penzion U Rudolfa Vám zajití například penzion U Rudolfa, místo, kde je příjemná atmosféra, která se hodí k celému duchu jižních Čech. Místo, kam se jistě budete rádi vracet, jelikož zde zažijete něco nového či jiného, co jste ještě nezažili a po čem jste třeba i dlouhou dobu toužili.