6. 5. 2022

Bazénový vysavač může být i docela jednoduchý ruční nástavec

Od devene

Zahradní bazény vyžadují ke svému provozu i základní příslušenství, kam bezesporu patří vysavače bazénového dna, protože bazénová filtrace nedokáže veškeré nečistoty odfiltrovat a některé vlivem gravitace dopadnou na dno.

Jdou na vás chmury? Zacvičte si s vysavačem

Bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac je báječnou příležitostí k rozhýbání celého těla a zároveň ke zlepšení nálady. Pokud jste pracovně přetíženi, a vykonáváte sedavé zaměstnání anebo za vás těžší manuální práci vykonávají stroje, a navíc jste přepracovaní a možná i vystresovaní, můžete mít v krvi vyplaveno mnoho adrenalinu a kortizolu, a téměř žádné endorfiny.

hladina bazénu

Dříve to bývalo jinak, lidé pracovali převážně manuálně, netrpěli tolik chronickým stresem a žili více v poklidu, v souladu s přírodními zákony, tím pádem se cítili vyrovnanější a klidnější. Paradoxně nás dnešní přetechnizovaná doba směřuje k čím dál většímu stresu, agresivitě, chaosu a shonu. Chtělo by to, se z tohoto bláznivého kolotoče vymanit a zkusit to trochu jinak – třeba tak, jak to prováděli naši předkové – a to docela jednoduše:

schůdky u bazénu

Ruční vysavač – máte-li doma bazén, nebo o něm uvažujete, pořiďte si k němu jako součást příslušenství vysavač v podobě teleskopické tyče s nástavcem. Budete s ním systematicky přejíždět po dně bazénu, čímž jej důkladně zbavíte nečistot, a zároveň vyplavíte do krve hormony štěstí. Vaše hormonální dysbalance se začne měnit v rovnováhu a budete se cítit mnohem lépe, více svěží, méně unavení a vystresovaní, méně nervózní.

Vysávání bazénu ručním nástavcem má ještě jednu výhodu – vyčistíte bazénové dno doslova za pár korun, a jste-li pečliví, tak stejně dobře, jako s robotikou. Ceny ručních vysavačů jsou velice nízké, pořídíte je za pár stovek a vzhledem k tomu, že neobsahují žádnou citlivou elektroniku a složité mechanismy, pravděpodobně se vám neporouchají (pokud je vysloveně sami nepoškodíte nešetrným zacházením).