6. 8. 2019

Ubytování Loket nad Ohří i mimo hlavní turistickou sezonu

Od devene

V mnoha cestopisech a turistických průvodcích se můžete dočíst o tom, že Česká republika je jednou z nejkrásnějších zemí světa. Bez nadsázky lze tvrdit, že jsme zemí s nevídaným turistickým ruchem, a že příliv zahraničních návštěvníků se rok od roku zvyšuje.
Přírodní a historické památky lépe vyznívaly ještě v době, kdy existovala Československá republika, spojením Čech, Moravy, Slezska a Slovenska vznikl jedinečný celek, kde kromě oceánu bylo možno najít skutečně vše, od strmých štítů tatranských velehor, až po úrodná pole Hornomoravského úvalu a Polabské nížiny.
Rozdělením na dva samostatné státy republika spíše ztratila, než získala, ale i tak je stále na našem území co obdivovat. K nejkrásnějším klenotům s historickým odkazem našich předků patří i Městská památková rezervace a hrad Loket.podzimní stromy na řece Ohři.jpg

Působivá hradní silueta nad řekou Ohří

K výstavbě hradního komplexu a budov v podhradí výrazně napomohl zdejší terén, stavitelé využili skalního masivu sevřeného ze všech stran meandrem řeky Ohře a po staletí pak sloužilo toto královské město jako příhraniční pevnost k obraně území Českého království před vpády nájezdníků ze západní Evropy. Nedobytný hrad byl později využíván i jako nechvalně proslulá věznice a dnes se při jeho prohlídce můžete seznámit i s expozicí mučidel, kterou občas doplní ukázky středověkých poprav na náměstí T. G. Masaryka.vánoční jarmark v Lokti nad Ohří.jpg

Naplánujte pobyt v době jarmarků

Loket, to nejsou jen renesanční fasády domů a městské hradby, neměli byste si nechat ujít v pravidelných intervalech pořádané trhy s ukázkami lidových řemesel, vystoupení skupin historického šermu a podzimní vinobraní. Návštěvu města můžete spojit s ubytováním Loket nad Ohří Penzion Ulrika a prodloužit tak výlet na několikadenní pobyt.
Zajímavá je i expozice knihtisku, kterou zde otevřeli mecenáši http://www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/22003 umění manželé Sobotkovi, k vidění je plně vybavená knihařská dílnička z konce devatenáctého století. Ve městě se také nachází rodinný pivovar Svatý Florian, tak tu můžete ochutnat rubínovou poločernou jedenáctku stáčenou z přírodních surovin.