14. 10. 2016

Nepodceňujte správný výběr zimní obuvi

Od devene

Výběr zimní obuv je velmi důležité nepodceňovat. Musíme myslet na to, že v tomto období je velmi důležitá nejen móda, ale také to, abychom byly v teple. Rozhodně se zamyslete nad tím, kam budete obuv nosit a také jak často. Samozřejmě je ale také velmi důležitý její vzhled. Ačkoliv jsme v zimě zachumlaní od hlavy až k patě, i tak chceme vypadat dobře. V tom nám mohou právě nejvíce pomoci doplňky a obuv.
dámská obuv a kulich
Jestliže chcete takovou obuv, která se bude hodit ke kalhotám i k sukni, potom vsaďte na polokozačky, či kozačky. Obzvláště u tohoto druhu obuvi se však zaměřte na to, aby podrážka příliš neklouzala. Chcete se přeci vyhnout trapným pádům, při kterých rozhodně jako dáma vypadat nebudete? Móda musí trochu stranou. Bezpečnost především. Nevybírejte si obuv s příliš hladkou podrážkou. Nebo byste také mohla dělat celou zimu parádu se sádrou na noze. Pozor také na podpatky.

Módní trend posledních měsíců jsou takzvané farmářky. Jedná se o koženou, šněrovací kotníkovou obuv, která se dříve nosila jako pracovní. S malými vylepšeními je ale dnes uznávána jako velmi módní. Můžete ji zakoupit i jako zimní, s kožíškem uvnitř. Kožená obuv má navíc tu výhodu, že jen tak nepromokne.
boty ve sněhu
Dalším velmi oblíbeným druhem zimní obuvi jsou takzvané válenky. Jejich výhodou je především pohodlí. Můžete je zakoupit v různém provedení a v různých barvách. Rozhodně by ale neměli chybět ve Vašem botníku.

Jestliže jste spíše sportovního typu a máte ráda procházky v přírodě, potom je ideální outdoorová zimní obuv. Díky kvalitním materiálům jen tak nepromokne a navíc neklouže.

Mějte na paměti, že o zimní obuv je velmi důležité se náležitě starat. Rozhodně nezapomínejte na čištění a pravidelnou impregnaci, která Vám umožní mít nohy nejen v teple, ale i v suchu. Přečkáte tak zimu s grácií a bez zbytečných nastydnutí.