6. 4. 2020

Drobný, ale důležitý doplněk

Od devene

Ke každému řemeslu či ruční práci je potřeba mít to správné vybavení, díky kterému je Vaše práce nejen snadněji proveditelná, ale hlavně také precizní a kvalitně odvedená. Tak například žádný krejčí či švadlena se neobejdou bez šicího stroje, který je základem úspěchu, ale k této práci je zapotřebí ještě velká spousta dalších potřeb a pomůcek a hlavně spousta nejrůznějších drobných doplňků, které dokáží výsledný model dokončit a doladit. Například takové zipy se Vám mohou zdát jako nepodstatná drobnost, bez které se jistě lze obejít, ale jak byste si zapnuli jakékoliv kalhoty, rifle, sukni či šaty. Jistě, řeknete, že třeba u šatů lze použít knoflíky nebo u sukně dokonce třeba suchý zip či háčky, ale musíte uznat, že od jeho vynálezu je zip prostě opravdu neodmyslitelnou součástí velké spousty oblečení.

zip na riflích

Od jejich vynálezu, se zipy nijak zvlášť nezměnily, jen se rozšířil jejich sortiment. V dnešní době je na trhu opravdu obrovský výběr provedení. Najdete zde jak kovové tak i plastové zipy, dále je obrovský výběr různých délek, šířek a barevných odstínů a velkou výhodou je v dnešní době tak zvaný metrážový zip, který si můžete pořídit v různých délkách a pak stříhat podle toho, jak dlouhý kus potřebujete a odpadá Vám tak starost se sháněním správné délky, což bývá někdy problém. K tomuto typu zdrhovadla už stačí jen pořídit správně velké jezdce a máte vystaráno na delší dobu. Nemusíte pokaždé, když potřebujete opravit zapínání na nějakém oblečení nebo když vytváříte nový model, shánět správnou délku zdrhovadla, ale prostě si ji jen ustřihnout a pokračovat v práci.

výběr zipů

Ovšem tento druh zapínání má využití i jinde než jen na oblečení. Využívá se samozřejmě i při výrobě kabelek, batohů, tašek, kosmetických taštiček, cestovních vaků a tašek a také kufrů a tak dále a tak dále. Nesmíme zapomínat, že tento pomocník bývá často využíván také k dekoraci různých druhů oblečení a kabelek, proto najdete v nabídce také druhy s krajkou či třeba s ozdobným jezdcem.